15 روز در برزخ بودم و حال مادر علی‌اصغر(ع) را درک کردم

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، امروز هشتم محرم الحرام، به عنوان شیرخواره حسین(ع) یعنی روز علی‌اصغر(ع) نام گرفته است. یک دهه است که نقاط مختلفی در داخل و خارج کشور اقدام به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی می‌کنند تا شاید اندکی اندوه دل رباب و اباعبدالله الحسین(ع) را تسکین بخشند.

«بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» یا علی اصغر حسین(ع)!

آخر به کدامین گناه، حرمله گلوی کوچکت را شکافت و با تیر سه شعبه، تو را برای همیشه سیراب کرد.

لب‌های کوچک و ناز علی اصغر همانند دشتی کویر در جست‌وجوی جرعه‌ای آب بود که ناگاه با تیر گران دشمن به اجابت رسید.

خیابان‌های اطراف مهدیه تهران، مملو از مادرانی است که کودکان خویش را در آغوش گرفته‌اند تا از همان دوران طفولیت، محبت مادر و فرزندی را از نوع رباب و علی اصغر(ع) را نظاره کرده و اندکی هم طعم هجران رباب را در فراغ طفل شیرخواره‌اش تجربه کنند.

شیرخوارگان و کودکان از اینکه همراه با مادران خود در مجلسی به نام دردانه امام حسین(ع) شرکت کرده‌اند غرق در شعف هستند و افتخار می‌کنند که امروز لباس سربازی بر تن کرده‌اند و مادرانشان نیز با عشقی توصیف نشدنی نسبت به امام حسین(ع) در این میهمانی شرکت کرده‌اند گویی قرار است با مولای خویش تجدید بیعتی کرده و فرزندانشان را بیمه علی اصغر اباعبدالله الحسین(ع) کنند.
 * فرزندم را آورده‌ام تا حسینی شود

زهرا علوی از جمله مادرانی است که به همراه نوزاد شش ماه خود، محمد حسین در همایش شیرخوارگان حسینی شرکت کرده است. او 37 سال سن دارد و خود را عاشق امام حسین(ع) می‌داند.

مادر محمدحسین می‌گوید: از اینکه بچه‌ام را آوردم در این مجلس تا حسینی شود حس بسیار خوبی دارم و امیدوارم تا آخر عمر، ادامه دهنده راه علی اصغر(ع) باشد.

* پانزده روز تمام، میان برزخ و جهنم، حس خانم رباب را درک کردم

نرگس حسینی نیز هدف خود را از شرکت در همایش شیرخوارگان حسینی، شفا گرفتن طفلش عنوان می‌کند.

 مادر مائده می‌گوید: کودک من در ابتدای تولد تشنج پیدا کرده بود و عقب مانده ذهنی شده بود در همین زمان بود که به حضرت سیدالشهداء و حضرت رقیه متوسل شدم و نذری کردم و الحمدلله امروز جواب گرفتم.
 حسینی ادامه می‌دهد: واقعا حس خوبی دارم و معتقدم هر کسی که بر در خانه امام حسین(ع) بیاید مطمئنا بدون پاسخ نخواهد ماند و از اینکه نظر لطف امام حسین(ع) شامل حالم شد خدا را شکر می‌کنم.

وی در پاسخ به اینکه اگر بخواهد جمله‌ای را به خانم رباب عرض کند چه می‌گوید، گفت: پانزده روز تمام، میان برزخ و دوزخ بودم و به راستی حس خانم رباب را درک کردم. امیدوارم فرزندم بزرگ شود و این کرامت امام حسین(ع) را فراموش نکند و در این راه گام بردارد.

* حس نزدیکی به انبیا و اوصیا را دارم

اعظم فلاح عزیزی، مادر 32 ساله‌ای است که به همراه دو فرزند خویش در همایش شیرخوارگان حسینی شرکت کرده بود، گفت: حس بسیار خوب، راحتی، سبکی و حس نزدیکی به انبیا و اولیا و امام حسین(ع) دارم و آرزو می‌کند تمام کودکان جهان شاد و سالم باشند.

او می‌گوید: فرزندم را به این مجلس آوردم تا پیرو حضرت زهرا(س) شود و از امام زمان(ع) می‌خواهم که تمام جهان در صلح و آرامش باشند.

* نذر کردم اگر فرزندم از این مجلس شفا یابد، اسم او را علی اصغر بگذارم

فاطمه روشنی 33 ساله به یاد علی اصغر رباب در این مراسم شرکت کرده است و می‌گوید: آمده‌ام تا فرزندم را بیمه علی اصغر کند همچنین به نیت شفای مریضان و صدقه سر آنها شفای فرزند خویش است.

از او درباره بیماری فرزندش پرسیدم که گفت: فرزندش سعید 9 ساله است که به بیماری سی‌پی مبتلا است، قدرت تکلم ندارد، نمی‌تواند بنشیند، بینایی ندارد.

وی در خصوص اینکه اگر بخواهد جمله‌ای را به رباب بگوید، چیست، گفت: از خانم رباب می‌خواهم که امشب با دستان کوچک علی اصغرش، دستی بر سر کودکان مریض بکشد.

مادر سعید ادامه می‌دهد: نذر کردم اگر فرزندم از این مجلس شفا یابد اسم او را علی اصغر بگذارم.   

* می‌خواستم حس و حال خانم رباب را درک کنم

فهیمه شکاری مادر محمدیحیی نیز می‌گوید: از اینکه توانستم در مراسم شیرخوارگان حسینی شرکت کنم خیلی خوشحالم و خداوند را به خاطر این توفیق شکر می‌کنم.

وی درباره هدف خود از شرکت در این مراسم می‌گوید: می‌خواستم حس و حال حضرت رباب را درک کنم.

* نذر کردم اگر فرزندم سالم به دنیا بیاید او را لباس علی اصغر بپوشانم

فاطمه حسین‌لو، 25 سال دارد و از حس و حالش در مجلس شیرخوارگان حسینی می‌گوید: حس و حال عجیبی است که تا مادر نشوی آن را درک نخواهی کرد که حضرت رباب چه رنج و سختی‌هایی را تحمل کرده است.

وی ادامه می‌دهد: نذر کردم اگر فرزندم سالم به دنیا بیاید او را لباس علی اصغر بپوشانم و به این مراسم بیاورم و خیلی به امام حسین(ع) ارادت دارم.

/ 0 نظر / 24 بازدید