۲۵ پرسش که پاسخ همه آنها یک دولت است!... رژیم صهیونیستی اسرائیل

به گزارش «تابناک»، از جمله این پرسش‌ها و تردید‌ها، بیست و پنج پرسش جدی و تأثیرگذار هست که در رسانه‌های گوناگون منتشر شده و پاسخ همه آنها، یک دولت است؛ دولتی که هیچ گاه پاسخگوی کردار ظالمانه خود نبوده و حتی با تجاوزگری بیشتر، تشویق بیشتری هم نشده است.

این بیست و پنج پرسش به ترتیب عبارتند از:


۱ ـ کدام دولت، تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه خاورمیانه است؟

۲ ـ کدام دولت در خاورمیانه از امضای معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای خودداری کرده و از بازرسی‌های بین‌المللی جلوگیری می‌کند؟

۳ ـ کدام دولت در خاورمیانه، قلمرو رسمی یک ملت را به وسیله نیروی نظامی تصرف کرده و بر خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، به اشغال آن ادامه می‌دهد؟

۴ ـ کدام دولت در خاورمیانه پیاپی مرزهای بین‌المللی یک دولت دارای حاکمیت دیگر را با استفاده از نیروی توپخانه و نیروی دریایی نقض می‌کند؟

۵ ـ کدام متحد آمریکا در خاورمیانه، سالیان سال برای از میان برداشتن دشمنان سیاسی خود، آدمکش به دیگر کشور‌ها می‌‌فرستد؟

۶ ـ کدام دولت در منطقه خاورمیانه هست که در آن، افسران نظامی عالی‌رتبه آشکارا، اعدام اسرای جنگی غیرنظامی را تأیید می‌کنند؟

۷ ـ کدام دولت در خاورمیانه از تعقیب قضایی سربازان خود که به اعدام اسرای جنگی اعتراف کرده‌اند، خودداری می‌کند؟

۸ ـ کدام دولت در خاورمیانه موجب آواره شدن میلیون‌ها نفر شده و اجازه بازگشت آن‌ها به خانه‌ها، مزارع و مشاغل خود را نمی‌دهد؟

۹ ـ کدام دولت در خاورمیانه از پرداخت غرامت به کسانی که زمین، حساب‌های بانکی و مشاغل آن‌ها مصادره شده، سر باز می‌زند؟

۱۰ ـ در قلمرو کدام دولت در منطقه خاورمیانه، یک دیپلمات بلندمرتبه سازمان ملل به قتل رسیده است؟

۱۱ ـ در کدام دولت خاورمیانه، کسی که دستور قتل یک دیپلمات بلندمرتبه سازمان ملل را صادر کرده، به نخست وزیری برگزیده می‌شود؟

۱۲ ـ کدام دولت در خاورمیانه، اقدام به منفجر کردن یک مرکز دیپلماتیک ایالات متحده در مصر و حمله به یک کشتی آمریکایی (یو. اس. اس. لیبرتی) در آب‌های بین‌المللی کرده که منجر به کشته شدن ۳۴ نفر و مجروح شدن ۱۷۱ نفر شده است؟

۱۳ ـ کدام دولت در خاورمیانه اقدام به استخدام یک جاسوس (جاناتان پولارد) کرد تا اسناد محرمانه ایالات متحده را بدزدد و سپس برخی از آن‌ها را در اختیار اتحاد شوروی گذارد؟

۱۴ ـ کدام دولت نخست ارتباط با پولارد را تکذیب و سپس به وی شهروندی خود را اعطا کرد و از آن زمان نیز پیوسته خواستار عفو کامل وی از سوی رئیس جمهور آمریکا شده است؟

۱۵ ـ کدام دولت در خاورمیانه به قاتلین یهودی آمریکایی پناه داده تا از مجازات در ایالات متحده بگریزند و از بازگرداندن آنها نیز خودداری کرده است؟

۱۶ ـ کدام دولت در خاورمیانه، علیه نفرت پند می‌‌دهد و در عین حال، برای قاتلی که ۲۹ فلسطینی را در حال عبادت در مسجد به قتل رسانده، بنای یادبود می‌سازد؟

۱۷ ـ کدام دولت در خاورمیانه، به طور عمدی یک اردوگاه آورگان را در روستای «قانا» در لبنان هدف قرار داد و ۱۰۳ انسان بی‌گناه، به ویژه زنان و کودکان را به قتل رساند؟

۱۸ ـ کدام دولت در خاورمیانه، در حال نقض پیاپی ۸۷ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است و در ۲۹ مورد دیگر نیز تنها به واسطه وتوی آمریکا از محکومیت رهایی یافت؟

۱۹ ـ کدام دولت در خاورمیانه، بیش از یک سوم مجموع کمک‌های ایالات متحده به جهان را دریافت می‌کند؛ در حالی که خود شانزدهمین دولت ثروتمند جهان است؟

۲۰ ـ نخست وزیر کدام دولت در خاورمیانه به کارمندان خود در دولتش می‌گوید نگران آنچه ایالات متحده می‌گوید نباشید، زیرا «ما آمریکا را کنترل می‌کنیم»؟

۲۱ ـ کدام دولت در منطقه خاورمیانه از سوی عفو بین‌الملل، متهم به تخریب خانه‌های چهار هزار فلسطینی، به منظور انجام پاکسازی قومی است؟

۲۲ ـ کدام دولت در خاورمیانه به تازگی از یک سلاح کشتار جمعی ـ یک بمب هوشمند یک تنی ـ استفاده کرده و با انداختن آن در یک منطقه پرجمعیت، موجب کشته شدن پانزده غیرنظامی، از جمله ۹ کودک شده است؟

۲۳ ـ کدام دولت در خاورمیانه، پی‌درپی نوجوانان فلسطینی را تنها به جرم پرتاب سنگ به سمت خودرو‌ها، بولدوزر‌ها و تانک‌ها به قتل می‌رساند؟

۲۴ ـ کدام دولت در خاورمیانه، با امضای پیمان «اسلو»، متعهد به متوقف کردن ساخت شهرک‌های یهودی نشین شده، ولی از آن زمان تاکنون ۲۷۰ سکونتگاه جدید ساخته است؟

۲۵ ـ کدام دولت در خاورمیانه در دو سال گذشته، بیش از صد چهره سیاسی مخالف خود را کشته و در این روند، صد‌ها غیرنظامی، از جمله ده‌ها کودک را نیز به قتل رسانده است؟

/ 0 نظر / 12 بازدید